0 (224) 243 00 82
Bursa
Contact

İnsan Kaynakları Akademisi

Ekim’de , İK Akademi başlığı ile bir eğitimimiz başlıyor. Bu eğitim ile amacımız , İnsan kaynakları – Personele yönelik yasal yükümlülükler konusunda Kobilerin bu faaliyetleri yürütmekte olan personelini İK uzmanı olarak yetiştirecek , danışmanlık temelli bir çalışma yapmak.

Mevcut halde Kobilerde hem çalışan devamlılığını ve memnuniyetini sağlayacak “İnsan Kaynakları uzmanına “ ve Devlete karşı yasal yükümlülüklerini zamanında, eksiksiz takip edecek “Personel Sorumlusuna” ayıracak 2 bütçesi bulunmadığından bu işlemler genellikle 1 işi tarafından yürütülmekte veya muhasebe/finans faaliyetleri içerisinde yürütülmeye çalışmaktadır. Ancak İnsan Kaynakları ve Personel konusu , Kobiler için “ Nitelikli istihdam kaynağını bulmak” , “ bünyesinde verimli kılmak” ve “yasal yükümlülükleri tam olarak yerine getirerek sürprizlerden kaçınmak” diye 3 temel ve önemli konuya dayanmaktadır . Bu konudaki mevcut çalışanların bilgi ve uygulama eksiğini gidermek için 10 Günlük uygulamalı bir program düzenledik. Program katılımcı sayısını 8 kişi ile sınırlıyoruz, çünkü bu eğitim uygulama ağırlıklı olarak ve zamana yayılmış olarak , iş saatlerinden asgari kayıp ile gerçekleşecektir.
İnsan Kaynakları Akademi, tamamen uygulamalara ve firmaların kendi örneklerine uygun olarak gerçekleşecektir.
Çalışma tamamen uygulamalı olarak gerçekleşecek , sonunda sınav yapılarak, katılım sertifikası verilecektir. Eğitim Bedeli : 2.500 TL +KDV olarak belirlenmiştir.
Eğitim için Kosgeb danışmanlık başvurusu yapılarak % 50 bedeli firma tarafından geri alınacaktır. Başvuru işlemleri , tarafımızdan yürütülecektir.
Not: Eğitim içeriği başlıklarına ait İnsan Kaynakları sisteminin kurulması için firmalarda yerinde danışmanlık hizmetimiz de bulunmaktadır. İK sistemi kurulumu , yerinde danışmanlık süreci toplam 3,5 ay (21 adam/gün) olarak ,aylık 3500 TL+KDV dir.